Wentylacja stanowi jedną z podstawowych instalacji w każdym budynku mieszkalnym i komercyjnym. Rodzaj wentylacji oraz jej sprawność ma wpływ na zdrowie i komfort użytkowników oraz oddziaływuje na prawidłowe funkcjonowanie budynku. System wentylacji to cykl wymiany zużytego powietrza na świeże z zewnątrz.

 

 

Wentylacja oparta jest na naturalnym systemie wymiany powietrza w której istnieje konieczność budowy ciągów wentylacyjnych, czyli kominów lub użycie mechanicznych systemów wspomagających - wentylacja mechaniczna.

W przypadku wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła, nie ma potrzeby budowania ciągów wentylacyjnych. Skuteczna wentylacja musi gwarantować świeże powietrze, niezależnie od warunków pogodowych i pory roku oraz obejmować swoim zasięgiem wszystkie pomieszczenia w budynku. 

 

Wentylacja z odzyskiem ciepła, zapewnia nam wymianę powietrza 24/7. Dzięki takiemu rozwiązaniu zyskujemy komfort i wygodę. Dodatkowo możemy zaoszczędzić do 50% kosztów ogrzewania, które "ucieka" nam w komin wentylacyjny, bądź uchylane okna.

 

Przy budowie budynku zgodnie z obecnymi normami - ciepły i szczelny, nie ma mowy o innym sposobie wentylacji, niż mechaniczna z odzyskiem ciepła (rekuperacja). 

Żaden inny sposób, poza rekuperacją, nie gwarantuje stałej wymiany powietrza z jednoczesnym odzyskiem ciepła. 

Prawidłowa wentylacja budynku jest niezwykle ważnym elementem każdego zdrowego budynku. Warto przemyśleć czy ciepłe trzyszybowe okna z sześciokomorowym profilem i argonem między zespolonymi szybami dla podniesienia parametrów technicznych okna, warto wyposażać w takie akcesoria jak nawiewniki, które automatycznie rozszczelniają je nam.

 

Rekuperacja GWARANTUJE czyste powietrze, wolne od:

  • roztoczy
  • bakterii
  • nieprzyjemnych zapachów
  • nadmiaru wilgoci
  • wirusów
  • dwutlenku węgla

nawet na poziomie 99,94%.

Gdy w pomieszczeniach spędza się 90% czasu, jakość powietrza wewnętrznego ma ogromne znaczenie

 

 

Potrzebujesz więcej informacji? Skontaktujemy się!